TIDLIGERE DELTAKERE OG MEDVIRKENDE


Vinnere av hedersprisen Et Livsverk:
2005: Jo Benkow og Knut Haugland
2006: Solveig Myhre og Sven Oluf Sørensen
2007: Donovan (UK) og Sebastian (DK)
2008: Pushwagner, Kåre Willoch og Frans Widerberg
2009: Bjørn Authén
2010: Jan Erik Vold
2011: Odd Reinsfelt, Benny Andersen (DK) og Povl Dissing (DK)
2012: Marrianne Ihlen, Pratibha Jensen og Kari Bremnes
2013: Johannes Møllehave (DK) – Danmarks store prest og sjelesørger
2014: Lena Sundström (SE) – Sveriges stjernejournalist (Dagens Nyheter og SVT) Marianne Krogness og Arne Garvang (fra Tramteateret)
2015: Trude Jacobsen – skaperen av Dråpen i Havet
2016: Erling Okkenhaug, Arne Sødal og Audun Engh: Forkjemperne for menneskelig byutvikling
2017: Thorbjørn Jagland
Musikk:
Agno
All That & a Bag of Chips
Anisette (DK)
AnnaMy (SE)
Asgari, Sam
Aurora Nickolaisen Brun
Banzai
Bare Egil Band
Barrio Tango Saxofonkvartett
Bremnes, Kari
Bruneau, Fabienne (FR)
Bødker, Ellen
Chevalier, Jeanne (FR)
Corazón
Cosmic Wind
Dahlen, Erland
Defawe Nicolas (FR)
Dirty Important Person (FR)
Dissimilis
Dissing, Povl (DK)
DJ Stangefruit
D´kor
Donovan (UK)
Elliot, Luke (UK)
Esther Orkester
Fantazio (FR)
Fence
Folket Bortafor Nordavinden
Geniez, Laurent (FR)
Gimle, Ole Morten
Grong, Torgrim
Hanssen, Bengt
Haraldsen, Robert
Hedvig Mollestad Trio
Hellstenius, Henrik
Hemmer, Dan (DK)
Husby, Per
Joseph K. (FR)
Karin Park
Knudsen, Niclas (DK)
Køhn, Sigurd
Køhn, Heidi
Kåre Virud Band
Let´s Make War
Lillo-Stenberg, Lars
Lippie (FR)
Mæhlum, Felix Five
Mikkelborg, Palle (DK)
Mollestad, Rafael
Molvær, Nils Petter
Nevstad, Helene
Nilsen, Siri
Origami Galaktika
Orgasme Metaphysique (FR)
Pasha
Pasborg, Stefan (DK)
Plagge, Wolfgang
Pope
Riel, Alex (DK)
Sam Asgari
Safaa al-Saadi (FR?)
Sebastian (DK)
Sem Vocalis
Skomsvoll, Erlend
Skuterud, Åsmund
Smågardistenes aspirantkorps
Son of Light
Surferosa
The Dolpin Days
Trio Trabant
Vassvik, Torgeir
Vågan, Eldar
Wallace, Karoline
Wergeland, Waale Johansen ex-sited trio feat. Johansen, Per Oddvar
While You Slept
Widerberg, Thomas
Worsøe, Jacob
2die4 & Young G

Billedkunstnere:
Afdahl, Tone
Askeland, Unni
Aubert Ringnes, Benedicte
Authén, Jennie
Bjørshol, Gunnhild
Blekstad, Mari
Brandt, Magnus
Bringsdal, Svein
Brodell, Jacques (FR)
Bruseth, Nadja
Coucheron, Camilla
Duhamel, Paskal (FR)
Eggerickx, Geraldine (FR)
Enstad, Ola
Fossum Sorgendal, Tori
Gulpinar, Tone
Harfjeld, Sidsel
Heining, Gro
Higginson, Tony (UK)
Hjorth-Degenkolv, Heidi
Hoen, Julie
Hovind Øien, Tove
Hynell Fleischer, Sigrid
Ihlen, Marianne
Junge, Marit
Kata, Maria
Kats (FR)
Kaufman, Alisa
Kolderup, Harald
Kuliani, Temuri (GE)
Landstad, Jonas
Larsen, Jon
Lawrence, Carol (UK)
Leikanger, May
Lemberg, Maria
Lomsdalen, Espen
Maiocco, Patricia (FR)
Markmannsrud, Anton
Martinsen, Elenor
Martinsuzzi, Ennio
Maudal, Kristine
Mejlænder, Petter
Moi, Ingvar
Mulvik, Guri
Nagarasa, Jaksha
Nessler, Wenche Emely
Nielsen, Sven
Paumelle, Sandrine (FR)
Pushwagnner
Risterud, Stig
Rosner, Mirella (FR)
Røe, Hege
Røste, Anne Cathrine
Rådlund, Christopher Robin
Stjernstad, Bjørg
Svendsen, Erik W.
Thortveit, Ingrid
Tonning, Therese
Ugland, Benedikte
Xato, Dimitri (SP)
Voss, Christian
Vågan, Eldar
Widerberg, Frans
Widerberg, Nico
Øvrum, Guro
Aaserud, Maren

Fotografi:
Andersen, Vivi
Bølstad, Trygve
Carll «Don Carlos» Granerud
Chauvin, Beatrice (FR)
Hoem, Anki
Garli, Inger-Lise
Goodpasture (FR)
Guriby, Tore
Hynell Fleicher, Sigrid
MacCallum, Peter (CAN)
Medbøe, Harald
Müller, Martin
Lieseth, Egil
Pages, Luc (FR)
Ramstad, Tore
Schei, Bjørn
Schioldborg, Stian
Tveter, Hanne
Widerberg, Thomas
Wikstrand, Karen Natasja (SE/IT)


Politikk:
Benkow, Jo
Bastesen, Steinar
Hammer Krog, Lisbeth
Jagland, Torbjørn
Kleppe, Per
Lundteigen, Per Olaf
Myhre, Aslak Sira
Rafaelsen, Rune
Reinsfelt, Odd
Steen, Reiulf
Solberg, Erna
Sævareid, Harald
Udnes, Ole Kristian
Willoch, Kåre
Øien, Hildur Horn
Øvstegård, Freddy André

Ambassadører:
Brylle, Torben (DK)
Frijs-Madsen, Jarl (DK)
Østergaard-Andersen, Hugo (DK)
Poiret, Chantal (FR)


Film:
Bach-Dal, Heidi
Bjørgeengen, Kjell
Dal, Espen
Caprino, Remo
Francois, Jean (FR)
Gaup, Nils
Hansen, Gullik
Jorfald, Knut
Karlson, Haraldur (IS)
Krohn-Nydal, Inger Anna
Løkkeberg, Vibeke
Machine Molle (FR)
Mollestad, Jan Christian
Mollestad, Markus
Otterstad, Evald
Pudar, Dado Damir (FR)
Schwabe, Greg (US)
Starr, Christian (FR)
Tveten, Hilde
Kuliani, Temuri (GE)
Widerberg, Thomas

Ord:
Ahmed, Roda (US)
Andersen, Benny (DK)
Andersen, Dag T.
Behn, Ari
Bjørneboe, Tone
Bomann Larsen, Tor
Brekke, Gudveig
Cobb, Noel (UK)
Damman, Erik
Damseth, Bente
Dybendal, Hanne
Eide, Kai
Five Aarset, Anne-Charlotte
Foss, Wenche
Gold, Alison (US)
Griffiths, Ian (UK)
Hamre, Torleif
Haugland, Knut
Haslund, Ebba
Hegge, Per Egil
Ibenholt, Einar
Jensen, Ingebrigt Steenn
Jensen, Pratibha
Joly, Eva
Kagge, Erling
Kjos, Bjørn
Kvam jr., Ragnar
Kvistad, Yngve
Lawrence, Linda (UK)
Mejlænder, Petter
Mollestad, Sosan
Møllehave, Johannes (DK)
Nguyen, Khang
Nygård, Birger
Næss, Arne
Marstein, Trude
Mejlænder, Petter
Olsen, Øystein
Pater Hölcher
Paulsen, Siv
Ramin Osmundsen, Manuela
Risåsen, Geir Thomas
Rokseth, Toril
Roughtvedt, Bernt
Schwabe, Greg (USA)
Smedshaug, Anton
Steen Jensen, Ingebrigt
Stranger, Simon
Stålsett, Gunnar
Suslu, Fatma
Tveit, Odd Karsten
Uthaug, Geir
Vestly, Anne Cath.
Vold, Jan Erik
Werenskiold, Marit
Young, Rob (UK)

Skulptur:
K.B., Fredrik
Widerberg, Nico
Harfjeld, Sidsel

Installasjon:
Les Mirettes (FR)
Lomsdalen, Espen
Onsager, Anni
Storsveen, Vigdis
Vigeland, Beate


Dans:
Amigos da capoeira (BR)
Saura, Frederique (FR)
Garniko, Magy (FR)
Zwaig, Johanna

Skuespill, musical:
Bache-Wiig, Anna
Dissimilis
Lange-Nielsen, Nicolai
Moan, Henny
Nørbye, Ghita (DK)
Rowena, Emma (UK)
Stabekk barneteater
Tramteateret

Komikere:
Hauge&Helgen
Ilar, Wenche (bl. a. Sylvia Demold)
Skomsvoll, Yngve (stand-up)
Vik, Lars (Fritjof Fomlesen)


Kunsthåndverkere:
Aurora verksted
Brat, Bente – klær
Brat, Sverre – keramikk
Engelstad, Celine – gullsmed
Ferjestad, Eli – gullsmed
Flotve, Camilla – grafisk designer
Gleditsh, Camilla
Hansen, Rune – keramikk
Hofseth, Anne – smykkedesign
Mejlænder Fleischer, Maja – klesdesign
Sandevand, Margrethe, klesdesign
Staubo, Julie – smykker
Svedal Jørgensen, Årolilja – ullsmykker, design og søm
Aaberg, Lene – klesdesign


Spill/PlayStation:
«Spiderman» v/ Chris, Kjell og Magnus
SONY v/ Røe, Hege

Restaurant:
Christensen, Øyvind
Da Silva, Josi (BR)
Greve, Tine (DK)
Bernard Carmelli (FR)
Karin Carmelli
Urbina, Carola
Belgau, Kristjan
Åsen, Christian


Vin:
Estrella (SP)
Fredriksen, Hege
Steen, Line
Øra, Truls

Webdesign:
Mæhlum, Lars Jarle


Tryllekunstner:
Chriss Chrisell
Solberg, Joachim (DK)

Ressurspersoner:
Amundsen, Håkon
Amundsen, Rita
Authén, Bjørn
Ekeli, Frode
Eidi, Inger
Elvegård, Roy Willy
Grimsen, Steinar
Gundersen, Ludvig
Mughal, Hassan
Øvrebø, Magnar

(Jeg finner ikke kunstnerne fra 2013)